Utána néztünk az újonnan kijelölt "KÖZTÁRSASÁG NÉLKÜLI KÖZTÁRSASÁGI ELNÖKNEK" és döbbenetes dolgokat találtunk...
Pld. MLM-es edényügynökként, bizsu, majd VHS kazettaárusként, szeszes-italforgalmazóként is működött sokáig, valutázott is, aztán felszámolták cégeit, mert nem igazán voltak törvénytisztelők ...
Édesapjáról pedig azt írják a történészek, hogy "náci-szimpatizánsként" tevékenykedett és háborús bűncselekményekkel is vádolták.
A 168 óra MEDIUM szerint:
"A megválasztott köztársasági elnök cégét bezáratta a NAV.
Az aranyékszerektől, a Sony és TDK videokazettákon át konyakokig és whisky-ig mindent árultak.
Sulyok Tamás ügynökei a 1990-es évek elején házhoz mentek, hogy ott tartsanak bemutatófőzéseket – írja a Szeretlek Magyarország a "hvg360" nyomán.
Az igazán nagy üzletet viszont a valutásboltok jelentették, amelyekből Szeged mellett Budapesten, Kecskeméten és Siófokon is volt. A Selco-üzletek eleinte Szeged környékén jelentek meg, de nemsokára már Budapesten, Kecskeméten, Siófokon is felbukkantak, komoly konkurenciát jelentve az állami Intertourist valutásboltoknak is.
Sulyok Tamás úgy árulta csodálatos edénykészleteit, hogy meghívatták magukat vacsorára!
1990-ben csodálatos edényekről adott hírt a Délmagyarország:
„Lassan hazánkban is kialakul egy olyan réteg, amely előtérbe helyezi az egészséges életmódot, a korszerű táplálkozást. Ők nem tekintik különcségnek a Nyugat-Európában, Amerikában már elterjedt – a nálunk megszokottól erősen különböző – főzési kultúrát. Lehet ugyanis víz nélkül főzni, zsír nélkül sütni, csak speciális anyagú és kialakítású edény kell hozzá” – írták.
„Az energiatakarékos – hőtárolós edényben a hagyományosnál sokkal alacsonyabb hőmérsékleten, és így rövidebb idő alatt készíthető el az étel. Az előmelegített edényben az asztalon is perceken belül megsül a hús úgy, hogy az minden fűszerezés nélkül is élvezhető. Az már teljesen magától értetődő, hogy az edény fülét bármikor meg lehet fogni, illetve a széle olyan kiképzésű, hogy egyszerűen nem csöppen utána, ha kiöntünk belőle valamit.”
Aztán egy másik forrás / WIKIPEDIA /:
" Sulyok Tamás (Kiskunfélegyháza, 1956. március 24. magyar jogász, 2014–2024 között az Alkotmánybíróság tagja, 2016–2024 között elnöke. 2024. március 5-től Magyarország köztársasági elnöke.
Életpályája
1980-ban szerzett jogi diplomát a szegedi József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. Pályáját bírósági fogalmazóként kezdte a Csongrád Megyei Bíróságon. 1982-ben jogi szakvizsgát tett, majd 1991-ig jogtanácsosként dolgozott.
1991 és 1996 között a Sulyok–Japport, majd 1997-től a Sulyok és Ádám Ügyvédi Iroda ügyvédjeként dolgozott. Ő látta el 1998 és 2002 között a szegedi önkormányzat jogi képviseletét. Egészen alkotmánybíróvá választásáig ügyvéd volt.
A jogi pálya mellett kereskedelmi érdekeltséggel is rendelkezett, a rendszerváltás táján alapította "Selco" nevű vállalkozását, ami kezdetben Szegeden működött, majd nem sokkal később Budapesten, Kecskeméten és Siófokon is megjelent.
A "Selco" kezdetben edénykészletekkel házalt, bemutatófőzésekkel egybekötve, majd üzleteket hoztak létre, ahol mindenféle, akkoriban kurrensnek számító termékeket árultak ékszerektől kezdve a videokazettákon át a minőségi szeszes italokig.
A cég a valutakereskedelemből is jelentős hasznot tudott szerezni. A Selcót MLM-rendszerben működtették, végül 1992-ben záratták be, miután kiderült, hogy az ügynökeik számos esetben engedély nélkül árusítottak.
*** FIGYELEM!!!:
Utóbb az Alkotmánybíróság úgy kommentálta Sulyok akkori érdekeltségét, hogy „a cége jogszerűtlenül senkinek nem okozott kárt”.
Szülei:
Karsai László és Ungváry Krisztián történészek kutatásai alapján Sulyok Tamás apjáról szóló állításának nem sok valóságalapja van.[19] Apja, Sulyok László náci szimpatizáns és antiszemita, székesfehérvári ügyvéd volt. 1944-ben a Pálffy Fidél és Baky László vezette, Szálasinál is németbarátabb Magyar Nemzeti Szocialista Párt Fejér megyei vezetője volt.
Egyesek szerint 1944. június 17-én a Fejérmegyei Napló című lapban ő tette közzé a „Zászlóbontás” címmel a párt nemzetiszocialista programjáról szóló cikkét.
Schiffer András szerint Sulyok apja mellett három ügyvéd is tanúskodott, hogy nem ő írta a cikket. 1949-ben, mikor ilyen ügyekben a vádlott mellett kiállni nem volt veszélytelen. Kiemelte továbbá, hogy Sulyok Lászlót háborús bűncseklekménnyel vádolták, amiért ténylegesen halálbüntetést lehetett kiszabni, amiért valószínűleg bujkálni kényszerülhetett egy ideig. Anyja pedagógusként dolgozott, két bátyja és egy nővére van.Felesége, gyermekei Felesége Nagy Zsuzsanna,két felnőtt gyermekük van.
István Orosz
Hozzászólás törlése
Biztos vagy benne, hogy törölni szeretnéd ezt a hozzászólást?
ATTILA HEFFNER
Hozzászólás törlése
Biztos vagy benne, hogy törölni szeretnéd ezt a hozzászólást?
Zsolt Ofella
Hozzászólás törlése
Biztos vagy benne, hogy törölni szeretnéd ezt a hozzászólást?