Az éghajlattudománynak kevésbé politikainak, míg az éghajlat-politikának tudományosabbnak kell lennie. A tudósoknak különösen azt kell hangsúlyozniuk, hogy modellezési teljesítményük nem varázslat eredménye: a számítógépes modelleket ember alkotta. Az, hogy mi jön ki, teljes mértékben attól függ, hogy mit tettek be az elméleti szakemberek és a programozók: hipotézisek, feltételezések, összefüggések, paraméterezések, stabilitási korlátok stb. Sajnos a főbb éghajlattudományban ennek a bemenetnek a nagy része nem deklarált.

Egy klímamodell eredményét hinni annyit tesz, mint hinni abban, amit a modellalkotók beleraktak. Pontosan ez a probléma a mai éghajlat-beszélgetésben, amelyben az éghajlati modellek központi szerepet játszanak. Az éghajlattudomány hiedelmeken, nem pedig önkritikus tudományon alapuló vitává fajult. Meg kell szabadulnunk az éretlen klímamodellekbe vetett naiv hittől. A klímakutatásnak a jövőben lényegesen nagyobb hangsúlyt kell helyeznie az empirikus tudományra.

Nincs klímavészhelyzet
Egy több mint 1800 tudósból és szakemberből álló globális hálózat készítette elő ezt a sürgető üzenetet. Az éghajlattudománynak kevésbé politikainak, míg az éghajlat-politikának tudományosabbnak kell lennie. A tudósoknak nyíltan foglalkozniuk kell a globális felmelegedéssel kapcsolatos előrejelzéseik bizonytalanságaival és túlzásaival, míg a politikusoknak szenvtelenül kell számolniuk politikai intézkedéseik valós költségeivel és elképzelt előnyeivel.

Természetes, valamint antropogén tényezők okozzák a felmelegedést

A geológiai archívumból kiderül, hogy a Föld éghajlata változott, amíg a bolygó létezett, természetes hideg és meleg fázisokkal. A kis jégkorszak éppen 1850-ben ért véget. Ezért nem meglepő, hogy most a felmelegedés időszakát éljük.

A felmelegedés jóval lassabb a vártnál

A világ lényegesen kevésbé melegedett fel, mint azt az IPCC a modellezett antropogén kényszer alapján megjósolta. A valós világ és a modellezett világ közötti szakadék azt sugallja, hogy messze vagyunk attól, hogy megértsük az éghajlatváltozást.

Az éghajlat-politika nem megfelelő modelleken alapul

Az éghajlati modelleknek számos hiányossága van, és globális politikai eszközként távolról sem elfogadhatók. Felrobbantják az üvegházhatású gázok, például a CO 2 hatását . Ezenkívül figyelmen kívül hagyják azt a tényt, hogy a légkör CO 2 -vel való dúsítása előnyös.

A CO 2 növényi táplálék, minden élet alapja a Földön

A CO 2 nem szennyező anyag. A Földön minden élethez nélkülözhetetlen. A fotoszintézis áldás. A több CO 2 jótékony hatással van a természetre, zöldebbé teszi a Földet: a levegőben lévő további CO 2 elősegítette a globális növényi biomassza növekedését. Jót tesz a mezőgazdaságnak is, világszerte növeli a terméshozamot.

A globális felmelegedés nem növelte a természeti katasztrófák számát

Nincs statisztikai bizonyíték arra, hogy a globális felmelegedés felerősítené vagy gyakoribbá tenné a hurrikánokat, árvizeket, aszályokat és hasonló természeti katasztrófákat. Számos bizonyíték van azonban arra, hogy a CO 2 -csökkentési intézkedések éppoly károsak, mint amennyire költségesek.

Az éghajlat-politikának tiszteletben kell tartania a tudományos és gazdasági realitásokat

Nincs klímavészhelyzet. Ezért nincs ok pánikra és riadalomra. Határozottan ellenezzük a 2050-re javasolt káros és irreális nettó nulla szén-dioxid - kibocsátási politikát. Ha jobb megközelítések születnek, és minden bizonnyal meg is lesznek, akkor elegendő időnk van a mérlegelésre és az újbóli alkalmazkodásra. A globális politika célja a „jólét mindenki számára” kell, hogy legyen azáltal, hogy megbízható és megfizethető energiát biztosít mindenkor. Egy virágzó társadalomban a férfiak és a nők jól képzettek, alacsony a születési arány, és az emberek törődnek a környezetükkel.

Epilógus

A Világéghajlati Nyilatkozat (WCD) számos hozzáértő tudóst hozott össze a világ minden tájáról*. Ennek a csoportnak a jelentős tudása és tapasztalata nélkülözhetetlen a klímaváltozás kiegyensúlyozott, szenvtelen és hozzáértő szemléletéhez.

Ezentúl a csoport „Global Climate Intelligence Group” néven fog működni. A CLINTEL Csoport kért és kéretlen tanácsokat ad a klímaváltozással és az energiaátállással kapcsolatban a kormányoknak és a vállalatoknak világszerte.


* Nem a szakértők száma, hanem az érvek minősége számít

Klímavilágnyilatkozat és az összes aláíró pdf-ben

Klímavilágnyilatkozat NAGYKÖVETEI
NOBEL-DÍJATOS PROFESSZOR JOHN F. CLAUSER / USA

https://clintel.org/world-climate-declaration/

image