Explore captivating content and diverse perspectives on our Discover page. Uncover fresh ideas and engage in meaningful conversations
👋 Újdonsült regisztrált vagyok, ha van kedvetek kövessetek. Bár tudom annak célszerűbb lenne egy oldal, de nekem ez is tökéletes lesz❗
✅ Túlnyomórészt a blog cikkeim osztom meg veled ha bekövetsz, ahol egy - két gondolatot kifejtek olyan témákról amelyet vagy érdekesnek, vagy fontosnak vélek.
📣 Kezdek is most egy témával, ahol relevancia: #mesterségesintelligencia #seo
ℹ️ Témám röviden: videóból szöveg
Mi lesz veletek VLOGGEREK❓ Értelmes kezekben az #mi pozitív dolog is lehet, de akár #plagizálás eszközévé is válhat. Ha érdekel az ezzel kapcsolatos eszmefuttásom, s egy - két példa a jelenleg elérhető arzenálból, olvass 👇
KÖRKÉRDÉSEK A KARMÁRÓL:
1. Ha a karmában hiszünk, akkor (mivel a gondolataink teremtik ezt a valóságot) karmát is fogunk látni/tapasztalni mindenhol.
Ennek lehetnek nem túl szép következményei, ha ez a hiedelmünk teljesen elvakít minket. Pl. nem segítünk a bajbajutottaknak, mert nem akarjuk elvenni tőlük a karma visszafizetési lehetőséget. Vagy eltűrjük az elnyomást gondolván, hogy biztos az előző életben mi nyomtuk el az embereket.
De vannak előnyei annak, ha a karmában hiszünk, pl. nem fogunk áldozatot játszani, nem fogunk másokat hibáztatni az életünkért, jobban fogjuk érezni magunkat a szenvedésünk közepette, rossz dolgokban fogjuk meglátni a jót, stb.
2. A karma nem létezik.
Lehet, hogy ezért a kijelentésemért sokan el fognak ítélni és ezzel a könnyelműségemmel most aztán nagy rossz karmát teremtettem meg magamnak…
Azonban, ezzel nem állítom azt, hogy a tetteinknek nincsenek következményei és nem kell vállalni a felelősséget a cselekedeteinkért, illetve hogy nem kapunk az életben visszajelzést arról, ha nem vagyunk összhangban azzal, ami igazából vagyunk vagy az Univerzum rendjével!
Tényleg alapból annyira primitíveknek és sötétnek volnánk megteremtve, hogy (mondjuk a megbocsátás/kegyelem helyett) csak a karma által tudjunk tanulni?
3. Honnan jött, ki hozta létre ezt a karmikus iskolát, ki tanít minket ilyen módon (hasonlóan, mint egyházakban tanítják, hogy van a pokol és a mennyország, ill. a bűn)?
4. Ki ítéli meg, hogy melyik tettünk abszolútan rossz vagy jó (és milyen büntetés/jutalom jár érte)?
Nem lehetne egyéb, kellemesebb (karmától való félelem nélküli) módon fejlődni?
Folyamatosan teszünk valamit és sokszor hibázunk, így mikor lesz vége a karmánknak?
5. Ha megölök valakit, akkor a karma visszaüt és engem is meg fognak ölni. Így elvileg kitisztulok a karmától. De aki megölt engem, őt is majd meg kell ölni, hogy ő is kitisztulhasson a karmától, hiszen, ő is ölt, nem így van? És így tovább, és így tovább… Mikor ér véget ez a karma dominó?
6. Ha valóban tanulnánk a karma által, akkor már sokkal szebb emberi világnak kellene lennie, de ehelyett inkább azt látjuk, hogy a fejlődés (nem feltétlenül csak az önhibánk miatt, hanem a sok negatív hatás és szándékos elnyomás, hazugságok miatt) siralmasan lassú.
Nem úgy néz ki, hogy megtanulva a karma leckéjét egyre fejlettebb és fejlettebb emberek élnének itt a Földön.
TEHÁT AKKOR VAN EGYÁLTALÁN VAN OLYAN HOGY "KARMA"?
Heffner Attila
Grandpierre Attila: Helyre kell állítanunk önbecsülésünket!
Pesti TV "Boomerlázadás" - Grandpierre Attila: Helyre kell állítanunk önbecsülésünket!
2021. szept. 29.
A magyar őstörténetbe legmélyebb és leghitelesebb betekintést engedő, eredetileg rovásírással íródhatott ősgesztáról: a Tárih-i Üngürüszről, Nimród király történelmi szerepéről, a honfoglalás helyett a „hazajövetel, visszajövetel” szavak használatának szükségességéről, és nemzeti önbecsülésünk megőrzésének jelentőségéről beszélgetett a Pesti TV „Boomerlázadás” című műsorában Stefka István programigazgató-helyettes Grandpierre Attila csillagász, zenész, íróval.
//forrás: a régi vezetésű Magyarságkutató Intézet 2021. //