Explore captivating content and diverse perspectives on our Discover page. Uncover fresh ideas and engage in meaningful conversations
Bukovinszki Gergely
Szkeptikus kerekasztal - Bukovinszki Gergely 2022.01.25.
Ha már a "MI" elvette a munkádat, legalább cenzúrázva is legyél - A politikusok ideje lejárt?
Bukovinszki Gergely
2024. jan. 25.
Az IMF egy fontos jelentést adott ki néhány napja a "Mesterséges intelligencia és a munka jövője" címmel, ami egy elég sötét jövőt vázol fel, ha valaki a megfelelő sorokat olvassa. A jelentés időzítése nem lehet véletlen, hiszen a davosi elit egy újabb pazar parasztvakító show-t dobott össze az alpesi szakrális helyszínükön és nagyban zajlik a küzdelem a mesterséges intelligencia globális kormányzásának a ringjében. Tehát, még több megfigyelése, szankcionálása és korlátozása a tevékenységünknek. Ezekről osztok meg néhány friss információt. Tarts velem, ha érdekel!
Weboldal- https://szkeptikuskerekasztal.com/
Mikrochipet ültetnek a világ leggyakrabban hamisított sajtjába / Forrás: Cevinus hu /
A világ egyik leggyakrabban hamisított sajtja az olasz parmezán (Parmigiano Reggiano), amely a tésztás ételek és saláták elengedhetetlen kelléke. A parmezángyártók már egy évszázada küzdenek az olcsó utánzatok ellen, amelyek nem tartják be a valódi parmezán előállításához szükséges szigorú követelményeket. A hamisítványok kiküszöbölése érdekében nem rég azt találták ki, hogy mikrochipeket fognak ültetni a sajtokba.
A sajt, amelynek története a középkorig nyúlik vissza, 1996-ban nyerte el az EU által elismert oltalom alatt álló eredetmegjelölés (OEM) státuszt. E szabályok értelmében a Parmigiano Reggiano – az egyetlen olyan fajta, amelyet Európában parmezánnak lehet nevezni – csak Észak-Olaszország egy kis részén, többek között Parma és Reggio Emilia tartományokban készülhet.
Az átlagosan 40 kg súlyú sajtkorongokat legalább 12 hónapig kell érlelni hegyvidéki területen, a gyártás után 2 évvel pedig szakértők vizsgálják meg, hogy a sajt megfelel-e a követelményeknek.
Az OEM státuszt „egy adott földrajzi területen, elismert szaktudással előállított, feldolgozott és elkészített” élelmiszerek kapják. Ilyen elismert termékek például a francia pezsgő, a portugál portói bor és a görögországi kalamata olívaolaj.
Tekintettel a minősítés megszerzésének szigorú szabályaira, ezek a termékek általában magasabb áron kerülnek forgalomba, ami vonzó piacot jelent a hamisítók számára. A Parmigiano Reggiano Consortium nevű szervezet becslései szerint a hamisított sajtok éves forgalma világszerte eléri a 2 milliárd dollárt, ami nem sokkal marad el az eredeti termékétől, amely tavaly rekord magas, 2,9 milliárd eurós forgalmat ért el.
A gyártók most a legmodernebb hitelesítési módszerrel kísérleteznek és sószem nagyságú mikrochipeket ültettek 120 000 parmezán korong héjába. A chipek egyébként teljesen biztonságosak a fogyasztók számára, ugyanakkor mivel a sajtok kemény héjában találhatóak, ezért nem nagy a valószínűsége, hogy elfogyasztják őket.