Felfedezés Bejegyzés

Explore captivating content and diverse perspectives on our Discover page. Uncover fresh ideas and engage in meaningful conversations

Tibor Mikó Profilkép megváltoztatva
49 hét

image
Erzsébet Kolozsvári Profilkép megváltoztatva
49 hét

image
András Sinkovits -Vitay Profilkép megváltoztatva
49 hét

image

image

Bukovinszki Gergely
Szkeptikus kerekasztal - Bukovinszki Gergely 2022.01.25.
Ha már a "MI" elvette a munkádat, legalább cenzúrázva is legyél - A politikusok ideje lejárt?
Bukovinszki Gergely

2024. jan. 25.
Az IMF egy fontos jelentést adott ki néhány napja a "Mesterséges intelligencia és a munka jövője" címmel, ami egy elég sötét jövőt vázol fel, ha valaki a megfelelő sorokat olvassa. A jelentés időzítése nem lehet véletlen, hiszen a davosi elit egy újabb pazar parasztvakító show-t dobott össze az alpesi szakrális helyszínükön és nagyban zajlik a küzdelem a mesterséges intelligencia globális kormányzásának a ringjében. Tehát, még több megfigyelése, szankcionálása és korlátozása a tevékenységünknek. Ezekről osztok meg néhány friss információt. Tarts velem, ha érdekel!


Weboldal- https://szkeptikuskerekasztal.com/

49 hét - Fordítás

2013-06-14_napnyugta
Kezembe került egy több mint tíz évvel ezelőtti saját videófelvétel, amikor Újpesten járva a Pilis fölött látható "jelenséget" örökítettem meg.
Különösen ajánlott "kondenzvíz-hívők" figyelmébe...

Mikrochipet ültetnek a világ leggyakrabban hamisított sajtjába / Forrás: Cevinus hu /

A világ egyik leggyakrabban hamisított sajtja az olasz parmezán (Parmigiano Reggiano), amely a tésztás ételek és saláták elengedhetetlen kelléke. A parmezángyártók már egy évszázada küzdenek az olcsó utánzatok ellen, amelyek nem tartják be a valódi parmezán előállításához szükséges szigorú követelményeket. A hamisítványok kiküszöbölése érdekében nem rég azt találták ki, hogy mikrochipeket fognak ültetni a sajtokba.

A sajt, amelynek története a középkorig nyúlik vissza, 1996-ban nyerte el az EU által elismert oltalom alatt álló eredetmegjelölés (OEM) státuszt. E szabályok értelmében a Parmigiano Reggiano – az egyetlen olyan fajta, amelyet Európában parmezánnak lehet nevezni – csak Észak-Olaszország egy kis részén, többek között Parma és Reggio Emilia tartományokban készülhet.

Az átlagosan 40 kg súlyú sajtkorongokat legalább 12 hónapig kell érlelni hegyvidéki területen, a gyártás után 2 évvel pedig szakértők vizsgálják meg, hogy a sajt megfelel-e a követelményeknek.

Az OEM státuszt „egy adott földrajzi területen, elismert szaktudással előállított, feldolgozott és elkészített” élelmiszerek kapják. Ilyen elismert termékek például a francia pezsgő, a portugál portói bor és a görögországi kalamata olívaolaj.

Tekintettel a minősítés megszerzésének szigorú szabályaira, ezek a termékek általában magasabb áron kerülnek forgalomba, ami vonzó piacot jelent a hamisítók számára. A Parmigiano Reggiano Consortium nevű szervezet becslései szerint a hamisított sajtok éves forgalma világszerte eléri a 2 milliárd dollárt, ami nem sokkal marad el az eredeti termékétől, amely tavaly rekord magas, 2,9 milliárd eurós forgalmat ért el.

A gyártók most a legmodernebb hitelesítési módszerrel kísérleteznek és sószem nagyságú mikrochipeket ültettek 120 000 parmezán korong héjába. A chipek egyébként teljesen biztonságosak a fogyasztók számára, ugyanakkor mivel a sajtok kemény héjában találhatóak, ezért nem nagy a valószínűsége, hogy elfogyasztják őket.

image
49 hét - Fordítás

Szép napot kívánok mindenkinek itt a Freebookon!

49 hét - Fordítás

https://www.facebook.com/share/yjG4Y94a2kiysY69/

Update Your Browser | Facebook