Felfedezés Bejegyzés

Explore captivating content and diverse perspectives on our Discover page. Uncover fresh ideas and engage in meaningful conversations

48 hét - Fordítás

" Mindig megvan a kockázata annak, hogy egy hullám éppen rajtad törik meg, és maga alá gyűr. Mégis, az egyetlen lehetőség, hogy ne zúzzon össze a feléd közeledő hullám, ha egyenesen ráúszol a háborgó, megtörő vízre. Ilyenkor az ösztöneink ellen megyünk, és félelmetes érzés lehet, de ez van: ússz be egyenesen a megtörő hullámba, merülj alá és ússz át alatta vagy ugorj át felette, mert arra nincs mód, hogy teljesen elkerüld. Megpróbálsz visszafordulni és elmenekülni, de hiába is menekülnél - a hullám idővel elkap és visszahúz. Muszáj szembenézned vele, és keresztülmenned rajta, hogy magad mögött hagyhasd. És mi vár a hullámtörésen túl? Áldás. Súlytalanság. Béke és csönd, tested erőfeszítés nélkül lebeg a sima víztükör tetején, előtted a nyugalmas, szétterülő kékség. "
Allison Pataki

48 hét - Fordítás

#hit

image
48 hét - Fordítás

A február BARABÁS MIKLÓS (1810 - 1898) festőművész hónapja: születésének is, halálának is évfordulója.
Ő az az első olyan festő, aki a művészetéből élt meg. Ideje is volt, mert az életének kezdete eléggé küzdelmes volt: Erdélyben született egy sokgyermekes családban. A nagyenyedi kollégiumban a társairól rajzolt képeiért kapott jelképes összegekért tudta megélhetését biztosítani.Tanárainak feltűnt tehetsége, s javasolták neki, hogy művészeti iskolában tanuljon tovább. Volt még egy nagyszerű adottsága: bámulatos vizuális emlékező tehetséggel volt megáldva, még évtizedek múlva is le tudta rajzolni a megfigyelt személyt! A képzőművészet minden csínyját-bínyját megtanulta, készített olajfestményt, rajzokat, akvarelleket, élet- és tájképeket, irodalmi lapokat, könyveket illusztrált, nem tartotta rangon alulinak boltcégérek készítését sem. Megtanult fényképezni is.
Elsősorban a portréfestészetben élte ki magát. Korának szinte minden jelentős alakját megörökítette, írókról, művészekről, politikusokról készített képeket. Sok modelljével bensőséges, meleg baráti viszonyt ápolt (pl. Vörösmarty, Arany, stb. Görgei fiának keresztapja lett). Elmondhatjuk, neki a történelem ült modellt, a szabadságharc szereplőit is ő általa ismerjük. A tankönyvekben látott arcképek főleg az ő ábrázolásai. Reviczki Gábor költő egyik versében így ír róla:
"És hogy csodálják késő unokák:
Megfested korod arcképcsarnokát."
Barabás Miklós több mint 5000 alkotásból nagyon sok látható múzeumainkban, nemcsak idehaza, de sok erdélyi múzeumban is.

image

image

48 hét - Fordítás

Kémcsőbe zárt harag
Elmer Gates professzor a washingtoni egyetem pszichológiai laboratóriumában érdekes biokémiai kísérleteket folytatott.
Kimutatta, hogy az emberi szervezetben lelki hatások, érzelmek következtében mérgek termelődnek.
A professzor a következő kísérletet végezte el: cseppfolyós levegő elpárologtatásával
-271 Celsius-fokra hűtött le kémcsöveket,
s aztán különböző lelkiállapotban lévő egyének leheltek az üvegcsövekbe.
Pár perc után az egészséges és normális lelkiállapotú ember kilégzésének párája színtelen cseppek formájában csapódott le a lehűtött üvegcső falára.
De ha a kísérleti alany erős haragot érzett abban az időpontban, a lecsapódó folyadék nem színtelen, hanem barna színű lett, bánat esetén szürke, lelkiismeret-furdaláskor pedig rózsaszín.
A csapadéknak természetesen nemcsak a színe, hanem a kémiai összetétele is más és más volt.
A kísérletek folyamán Gates professzornak lassanként elegendő ilyen anyag állt rendelkezésére ahhoz, hogy tengeri malacokkal végezhessen kísérleteket.
Amikor a barna anyagot beoltotta a kísérleti állatba, az eleinte rendkívül ingerlékeny lett, majd valóságos dührohamot kapott, fogaival nekiesett a ketrec falának.
Gates többször megismételte a kísérleteit, és az eredmények reprodukálhatók voltak. Annak az embernek a leheletéből kiválasztott méreg, akiben erős gyűlölet tombolt, a kísérleti állatokat nyomban megölte.
A professzor megállapította, hogy tíz percig tartó erős gyűlölet elegendő mérget tartalmaz ahhoz, hogy azzal több személyt el lehessen pusztítani. Ez a méreg egyike a legerősebbeknek, amelyet a tudomány ismer.
A gyűlölet salakja
Az ember szervezete felszívja az érzelmek, gondolatok hatására képződő mérget, és így önmagát mérgezi meg vele. Ezek a mérgek éppúgy, mint a hormonok, már a legparányibb mennyiségben is igen hatásosak, és salakként gyülemlenek fel a szervezetben.
Valahányszor haragszunk vagy gyűlölködünk, a szervezetünk mérget választ ki. Ezt a mérget kétségtelenül az ellenségnek szánjuk. Azonban az ember ilyenkor önmaga esik áldozatul, ha nem korlátozza rosszindulatú érzéseit.
Érdekes dr. Vasant Lad közlése, mely szerint az elfojtott mohóság, birtoklási vágy a szívre és a lépre is hatással lehet, az elfojtott félelem és szorongás a veseműködésre, de megváltoztathatja a vastagbél flóráját is.
Ennek eredményeképpen a has a képződő gázoktól felfúvódik és fájdalmat okoz (ezt a fájdalmat össze lehet téveszteni a szív- és májbántalmakkal).
Az elfojtott érzelmek az immunrendszerre is hatnak, és ez allergiás reakciókhoz vezethet (por-, virágpor-, ételallergia stb.). Gates professzor kísérleteiből az is kiderült
– s megállapítását már sokan igazolták -, hogy a jó hangulat a szervezet számára rendkívül hasznos kémiai anyagokat állít elő, például endorfinokat, amelyek morfinszerű, fájdalomcsillapító vegyületek.

image

Wass Albert
1908. január 8. — 1998. február 17.
Wass Albert halálának évfordulója...
1998. február 17-én, túl a kilencvenen, a hazától és a szülőföldtől 53 évi távollét után, elhagyatottan, csalódottan halt meg a floridai Astorban.
A hivatalos verzió szerint öngyilkos lett.
Kilencvenedik évéhez közeledve elhatalmasodtak a betegségei.
1994-ben magánlevélben írta: „Az én életem már valójában véget ért. Háborús sebesülésemből kifolyólag gyógyíthatatlan bénulás áldozata lettem, kézzel már nem is tudok írni, géppel is nagyon nehezen. Már csak tollba mondok"
„.. Én fél lábbal oda-túl vagyok már, s fiaim, bár öten vannak, sajnos beszélni se tudnak már magyarul. Az amerikai jólét és ennek elnyerhető lehetőségei megbabonázták őket. Több mint fél éve nem láttam már egyiket sem. De már nekem sincs sok időm hátra és akkor »hazatérek« megint Isten országába, kedves-szép Erdélyembe.
S ha az Úr lehetőséget nyújt ahhoz, hogy időnként »kísértet« is lehetek, jól megriasztom a bocskorosok leszármazottait!”
Hamvait három részre osztották: az első az astori temetőbe, második a marosvécsi Kemény-kastély parkjába került, a harmadikat pedig szétszórták az Istenszéke ormán.
A marosvécsi Kemény kastély kertjében többször is jártunk . Sírjáról nem fogy le a virág és a nemzeti színű szalag.

image
48 hét - Fordítás - Youtube

És a második rész:

48 hét - Fordítás - Youtube

Sziasztok!
A kvantumfizika egyszeregye: